Podróże małe i duże, palcem po klawiaturze. Cz. 2. - Wiadomości - 16.04.2021 Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowie
Darmowy Kurs CSS

Dyrekcja ZPO w Piekoszowie uruchamia w roku szkolnym 2021/2022 klasy siódme dwujęzyczne z językiem niemieckim. Dodatkowo rusza nabór do klasy czwartej o profilu sportowym. Szczegóły w zakładkach "Klasa sportowa" i "Nauczanie dwujęzyczne"

Podróże małe i duże, palcem po klawiaturze. Cz. 2.

Powiększ

Podróże małe i duże, palcem po klawiaturze. Cz. 2.

Drodzy uczniowie, mam nadzieję, że nasza ostatnia wycieczka do Warszawy, z cyklu: Podróże małe i duże, palcem po klawiaturze, dostarczyła Wam miłych wrażeń. Dzisiaj zapraszam wszystkich uczniów szkolnym, wirtualnym autobusem na północ Polski, do Gdańska. Wyruszamy z Piekoszowa wczesnym rankiem. Do celu mamy ok. 500 km. Wszyscy siadamy wygodnie, zabieramy ze sobą uśmiech i dobry nastrój. Zanim dotrzemy do starego grodu nad Motławą, odwiedzimy po drodze dwa piękne miasta o wspaniałej historii. Pierwsze z nich to Toruń. Jest on jednym z najstarszych, najpiękniejszych i najbardziej zabytkowych miast polskich. Każdego roku przyjeżdżają tu tysiące turystów. Toruń kojarzy nam się przede wszystkim z przepysznymi piernikami, z Kopernikiem, z nadwiślańskimi bulwarami. Jednakże istnieje wiele takich miejsc, do których przewodnicy wycieczek przeważnie nie zabierają swoich turystów, a które warto byłoby poznać, zobaczyć, odwiedzić. Mam nadzieję, że uda się to właśnie nam.

https://fajnepodroze.pl/torun-najlepsze-atrakcje-dla-dzieci/

I udało się! Toruń spełnił nasze oczekiwania. Odwiedziliśmy wyjątkowo ciekawe i inspirujące miasto. Zrobiliśmy zdjęcia i jedziemy dalej. Kolejny punkt programu to Malbork. Mamy około półtorej godziny drogi (150 km). Czas umilamy sobie śpiewając piosenki i oglądając zakupione pamiątki. Naszym oczom ukazuje się kolejny cel podróży – jedna z najwspanialszych średniowiecznych fortec w Europie – Zamek w Malborku. Przez niemal 150 lat ta potężna twierdza była siedzibą Zakonu Krzyżackiego. Od 1997 roku widnieje na liście zabytków UNESCO. Obecnie część zamku jest udostępniona turystom w formie muzeum. Z wielkim zapałem wyruszamy na wirtualne zwiedzanie.

https://podroze.onet.pl/polska/pomorskie/zamek-malbork-historia-wnetrza-zwiedzanie-ciekawostki/xpxvvdf

Pełni wrażeń opuszczamy średniowieczną twierdze. Przerwa na posiłek i w drogę. Teraz główny cel podróży – jedno z ważniejszych i piękniejszych miast polskich – Gdańsk. Gród położony nad Bałtykiem, o ponad tysiącletniej historii, którego tożsamość na przestrzeni wieków kształtowała się pod wpływem różnych kultur. Plan dzisiejszego zwiedzania to:

https://fajnepodroze.pl/gdansk-atrakcje-dla-dzieci/

Słońce powoli zachodzi nad Motławą, wycieczka dobiega końca. Nasz magiczny, wirtualny autobus zabiera nas w drogę powrotną. Jesteśmy zmęczeni, ale szczęśliwi. Pełni wrażeń i wspomnień czekamy na kolejną wycieczkę z cyklu: „Podróże małe i duże, palcem po klawiaturze”.

 

https://www.youtube.com/watch?v=FHw_sNxj-Ow

https://www.youtube.com/watch?v=tEXmrzZRuKU

https://www.youtube.com/watch?v=GEHHW6JoRM4

https://www.youtube.com/watch?v=dhStEBTe_oE

 

Pozdrawiam z wirtualnej, szkolnej świetlicy!

Beata Konarska

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.