Darmowy Kurs CSS

UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                        UWAGA ZMIANY W PŁATNOŚCIACH ZA ŻYWIENIE - SZCZEGÓŁY W ZAKŁADCE STOŁÓWKA/DEKLARACJE                  

"JUŻ WIOSNA…” ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE ON- LINE DLA UCZNIÓW KLAS MŁODSZYCH (i nie tylko)

Powiększ

Wiosna to dla wielu z nas najpiękniejsza pora roku. Niestety obecne wydarzenia nie pozwalają nam, by w pełni dostrzec piękno budzącej się przyrody i nacieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Z uwagi na zdrowie nasze i najbliższych, musimy pozostać w domu. Dlatego też zachęcamy uczniów do aktywnego wykorzystania czasu wolnego w domu. Mamy nadzieję, że skorzystacie z naszych różnorodnych propozycji, które pozwolą wam na odpoczynek od zadań lekcyjnych, ale też będą inspiracją do twórczego działania

❖ Na początek sprawa najistotniejsza. Z filmików przygotowanych przez popularnego aktora – Artura Barcisia dowiecie się NAJWAŻNIEJSZYCH RZECZY NA TEMAT KORONAWIRUSA oraz usłyszycie APEL PRZYPOMINAJĄCY O OGRANICZENIU FIZYCZNEJ OBECNOŚCI DO DOMOWEJ PRZESTRZENI. Treści są niezwykle ciekawe. Nie zabrakło również elementów humorystycznych, co teraz też ma szczególne znaczenie. Filmy te już są bardzo popularne w Internecie. Dlaczego tak się stało - przekonajcie się o tym sami.

o Wiersz o wirusie

o Apel profilaktyczny

❖ Zachęcamy do przeczytania kilku CIEKAWOSTEK O WIOŚNIE.

o Słowa „wiosna” używaliśmy dla pory roku od XVI wieku.

o Wiosna to czas miłości i nowych początków. Jest symbolem odrodzenia.

o Z zimowego snu budzą się między innymi: niedźwiedzie, borsuki, świstaki, jeże, żaby, ślimaki.

o Dzieci rosną szybciej wiosną niż w innych porach roku.

o Powszechnie myślimy o marcu, kwietniu i maju jako miesiącach wiosennych, ale astronomicznie wiosna oficjalnie zaczyna się na równonocy wiosennej. Równonoc wiosenna ma zwykle miejsce 20 marca, wtedy wschód i zachód słońca są oddalone od siebie o około 12 godzin na całym świecie. Kalendarzowa wiosna rozpoczyna się 21 marca.

o Za wiosnę klimatyczną przyjmuje się okres roku, w którym średnie dobowe temperatury powietrza wahają się pomiędzy 5 a 15°C. Zasadniczo wiosnę poprzedza zima, jednak pomiędzy tymi okresami znajduje się klimatyczny etap przejściowy − przedwiośnie. o Wiosną jest więcej światła dziennego, ponieważ oś Ziemi przechyla się w kierunku słońca o tej porze roku.

o Benjamin Franklin jako pierwszy zaproponował zmianę czasu z zimowego na letni w 1784 roku. Został on w pełni wdrożony dopiero pod koniec II wojny światowej.

o Jednym z pierwszych kwiatów kwitnących wiosną jest mniszek. Kwiat ten pochodzi z Azji i może być stosowany jako żywność i lekarstwo.

o Małe ptaki uczą się śpiewać wiosną. Choć rodzą się z umiejętnością śpiewania, muszą nauczyć się specyficznych piosenek swojego gatunku. Często uczą się swoich piosenek w ciągu dwóch miesięcy od narodzin.

o Święta, które obchodzi się wiosną to m.in. Wielkanoc, Prima aprilis, Dzień Teatru, Światowy Dzień Zdrowia, Dzień Ziemi, Dzień Świadomości Zagrożenia Hałasem, Dzień Matki, Dzień Dziecka.

❖ ROZSZERZONY ZBIÓR PODOBNYCH WIADOMOŚCI znajdziecie na stronach internetowych klikając w poniższe linki:

Link1   Link2   

❖ Zdobyte informacje pomogą wam w ROZWIĄZANIU QUIZU POD HASŁEM: „ ILE WIESZ O WIOŚNIE?” Kliknijcie w  link:

❖ Zanim tak naprawdę wyruszymy na wiosenne spacery, które pozwolą cieszyć się słońcem, ciepłem, rozkwitem przyrody i śpiewem ptaków, MOŻEMY W CHWILI OBECNEJ ODBYĆ WIRTUALNĄ WĘDRÓWKĘ. Zapraszamy więc do obejrzenia filmów, które nam w tym pomogą:

„Wiosna - pierwsze oznaki w przyrodzie - nowy film edukacyjny dla dzieci po polsku – AbcZabawa” .Film przedstawia zmiany zachodzące w przyrodzie wraz z nadejściem wiosny. Opowiada o ptakach przylatujących do Polski na wiosnę, pierwszych wiosennych kwiatach, pracujących pszczołach, itp.

❖ Zasłuchanie się w GŁOSY NATURY pozwoli nam wypocząć:

o Ptaki Polski - Wiosenne Odgłosy

o Ptaki w Lesie #2 - Odgłosy Natury. Muzyka Relaksacyjna

❖ Zachęcamy do udziału w ZAJĘCIACH PLASTYCZNYCH. Na wybranych filmach zobaczycie ciekawe propozycje.

o Wiosenne kwiatki film https://youtu.be/F9SnoGwMkRw

o Bociany i żabka https://youtu.be/zsCg7pl2A_E

o Bocian z talerzyka i tekturowej rolki https://youtu.be/Nbd6YT7aFos

o Żabka z papieru która podskakuje https://youtu.be/2hEtWuWQiso

❖ Dla MIŁOŚNIKÓW KOLOROWANEK proponujemy stronę dzięki której możecie wydrukować piękne obrazki z wiosennymi kwiatami. Można tam również zobaczyć film przedstawiający wypełnianie obrazka z wykorzystaniem cieniowania oraz odpowiedzieć na pytania quizowi.

Kolorowanki do druku www.e-kolorowanki.eu

❖ Jeśli będziecie chcieli UŁOŻYĆ PUZZLE ON – LINE z pięknymi obrazami nie tylko wiosennymi lub też utworzyć własną układankę, pomoże wam w tym strona:

puzzle.factory.pl puzzle do ułożenia tworzenie własnych puzzli

❖ Dla tych, którzy lubią ROZWIĄZYWAĆ KRZYŻÓWKI TAKŻE W WERSJI ON- LINE, podajemy link do strony na której można wybrać coś dla siebie klikając w zakładkę dla dzieci.

❖ Kto zechce ZAGRAĆ W MEMORY (szukanie par takich samych obrazków), znajdzie ciekawe propozycje dobierając stopień trudności i kategorie proponowane na następującej stronie.

iMaSz Pamięć - darmowa gra online

Wszyscy jesteśmy aktywni. Spodziewajcie się kolejnych interesujących propozycji.

Pozdrawiamy - nauczyciele świetlicy: Joanna Jarząbek i Renata Podstawka

 

Szkoła Podstawowa im. J. Kochanowskiego w Piekoszowieul. Częstochowska 110, 26-065 Piekoszów,
tel.: (41) 306 10 28, e-mail: zpopiekoszow@poczta.onet.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone.